Wojewódzki finał konkursu

Zwyciężczynią siódmej edycji kujawsko-pomorskiego Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego “Wielcy Polacy” została uczennica Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy Kalina Paciorek. Tegoroczne hasło konkursu to „Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski XX i XXI wieku”. Finał odbył się 21 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Uczestnikami konkursu przeprowadzonego w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim byli uczniowie klas VI, VII i VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 425 uczniów z 56 szkół. Do finału zakwalifikowano 40 uczestników. Uczniowie przez 90 minut rozwiązywali test pisemny. Tytuł laureata zdobyli ci, którzy uzyskali co najmniej 80% punktów.

Lista zwycięzców:
I miejsce: Kalina Paciorek, Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy
II miejsce: Martyna Kaja Kumor, zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie (powiat aleksandrowski),
III miejsce: Zofia Bucholc, Zespół Szkół nr 10 w Toruniu,
IV miejsce: Oliwia Gałkowska, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Skrwilnie – Gimnazjum (powiat rypiński),
V miejsce: Paweł Kamiński, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paterku (powiat nakielski).

Konkurs odbywa się pod patronatem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Organizatorem jest Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Civitas Christiana, Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Zgromadzeniem św. Michała Archanioła, Fundacją Centrum Edukacji Młodzieży, Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, Toruńskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu, Instytutem Pamięci Narodowej, firmą Mat-Bud oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

Celem konkursu jest m.in. wychowanie do wartości poprzez pokazanie postaci wielkich Polaków, szczególnie związanych z regionem kujawsko-pomorskim, rozwijanie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu i rozwijanie interdyscyplinarnych umiejętności łączenia wiedzy i praktyki z różnych dziedzin naukowych.

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Top
wielkość czcionki